2.třída Sluníčko

Ve třídě Sluníčko je kapacita 26 dětí.. Třída je smíšená (heterogenní). Zařazeny jsou zde  děti ve věku  2,5 - 7 let.

Sluníčko je kamarád, který nás provází celým životem. Ráno s námi vstává, večer nás ukládá do postýlek. Stejně  jako je Slunce klenotem na nebi, jsou děti nám svěřené, klenotem naší mateřské školy. Prostřednictvím situací a plánovaných činností  děti učíme poznávat sebe a připravovat se na budoucí role v životě.

Děti pomocí hry, která je nejpřirozenějším způsobem učení, si hrají, učí podle  integrovaných bloků. Téma, na které je konkrétně výchovně – vzdělávací celek zaměřen , je zprostředkováno tak, aby poznatky o něm mohly děti vnímat celým tělem , aby podněty oslovily co nejvíce smyslů, zapojily emoce  a dítě v nich mohlo samo najít smysl. Přejeme si školku, kde nás sluníčko provází na každém kroku a na blízku máme vždy přátelskou ruku.

Děti vzdělávají paní ředitelka Jana Kučerová a paní učitelka Marcela Pitáková

Uspořádání dne:

• Provoz od 6.00 hod. do 16.00 hod.

A proč „Sluníčko?“

Sluníčko ti teplo dává,
lásku, klid a pohodu.
A když pomoc potřebuješ,
řekne, já ti pomohu.

Duha, ta je plná barev,
každá jeden krok nám značí-
to na celý rok postačí.

Pojďte kluci, pojďte holky,
krok za krokem po schodech.
Společně to dokážeme,
křížem, krážem svět projdeme
a potom se  do něho
jak paprsky rozlétneme.

O dětech

Na dešti v září rolníkovi velmi záleží.

Jak jelen do říje vchází, tak zase vychází.

18. 9. 2020

skorojasno

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.