Poprvé do školy

Co dělat

• Zpočátku volte kratší pobyt dítěte v MŠ ( např.po 1/2 hodině)
  • Přibalte mu mazlíčka - Dovolte potomkovi, aby si s sebou vzal do školy svou oblíbenou hračku nebo vaše foto
  • Používejte stejné rituály - Voďte dítě do školy vždy ve stejný čas a vyzvedávejte ho pokud možno ve stejnou hodinu. Používejte konkrétní údaje o tom, kdy ho vyzvednete - po obědě, po svačině - ne jen obecné jako brzy, za chvíli, po práci apod.
  • Rozlučte se krátce - Loučení dlouze neprotahujte, někdy loučení představuje větší problém pro matku než pro dítě, proto dítě zbytečně nestresujte
  • Buďte citliví a trpěliví - Vyprávějte si o tom, co dítě ve škole dělalo a co nového se naučilo, jaké má kamarády…
  • Ujistěte dítě, že je do školy neodkládáte - Vysvětlete mu, že ho máte rádi a  že do školy chodí proto,že každý má své povinností - vy práci, dítě školu.
  • Komunikujte s učitelkou - Možná se dozvíte, že když ze školy po nervy drásající scéně odejdete, vaše plačící dítě se rázem uklidní a jde si spokojeně hrát.
  • Potomka za zvládnutý pobyt ve škole pochvalte
  • Pozitivně ho motivujte - Vyzdvihněte jeho pěkné zážitky, zahrajte si s ním hru, kterou se ve škole naučilo,vyprávějte si s ním…..

Co nikdy nedělat

• Buďte důslední a nenechte se obměkčit. Když už jednou rozhodnete, že půjde dítě do školy, nedejte se přemluvit a trvejte na svém
  • Nestrašte své dítě školou - "počkej, ve školce ti ukážou" a za problémy se zvykáním je v žádném případě netrestejte.
  • Nepřiznávejte, že je vám také smutno a že se vám stýská. Když zvládnete své emoce vy, dítě je zvládne také. Netvrďte dítěti cestou do školy, že jdete na procházku a nelžete mu o tom, v kolik hodin pro něj přijdete.
  • Rozlučte se s dítětem v šatně, předejte dítě p. učitelce,  nechoďte do třídy s dítětem.
  • Před odchodem dítěte z MŠ vyčkejte na své dítě v šatně než si  dohraje, uklidí hračku, rozloučí se s p. učitelkou.

Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna.

Na svatého Matěje, každá myší díra se zavěje.

24. 2. 2021

skorojasno

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Denní teploty 13 až 17°C, při nízké oblačnosti kolem 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.