Poprvé do školy

Co dělat

• Zpočátku volte kratší pobyt dítěte v MŠ ( např.po 1/2 hodině)
  • Přibalte mu mazlíčka - Dovolte potomkovi, aby si s sebou vzal do školy svou oblíbenou hračku nebo vaše foto
  • Používejte stejné rituály - Voďte dítě do školy vždy ve stejný čas a vyzvedávejte ho pokud možno ve stejnou hodinu. Používejte konkrétní údaje o tom, kdy ho vyzvednete - po obědě, po svačině - ne jen obecné jako brzy, za chvíli, po práci apod.
  • Rozlučte se krátce - Loučení dlouze neprotahujte, někdy loučení představuje větší problém pro matku než pro dítě, proto dítě zbytečně nestresujte
  • Buďte citliví a trpěliví - Vyprávějte si o tom, co dítě ve škole dělalo a co nového se naučilo, jaké má kamarády…
  • Ujistěte dítě, že je do školy neodkládáte - Vysvětlete mu, že ho máte rádi a  že do školy chodí proto,že každý má své povinností - vy práci, dítě školu.
  • Komunikujte s učitelkou - Možná se dozvíte, že když ze školy po nervy drásající scéně odejdete, vaše plačící dítě se rázem uklidní a jde si spokojeně hrát.
  • Potomka za zvládnutý pobyt ve škole pochvalte
  • Pozitivně ho motivujte - Vyzdvihněte jeho pěkné zážitky, zahrajte si s ním hru, kterou se ve škole naučilo,vyprávějte si s ním…..

Co nikdy nedělat

• Buďte důslední a nenechte se obměkčit. Když už jednou rozhodnete, že půjde dítě do školy, nedejte se přemluvit a trvejte na svém
  • Nestrašte své dítě školou - "počkej, ve školce ti ukážou" a za problémy se zvykáním je v žádném případě netrestejte.
  • Nepřiznávejte, že je vám také smutno a že se vám stýská. Když zvládnete své emoce vy, dítě je zvládne také. Netvrďte dítěti cestou do školy, že jdete na procházku a nelžete mu o tom, v kolik hodin pro něj přijdete.
  • Rozlučte se s dítětem v šatně, předejte dítě p. učitelce,  nechoďte do třídy s dítětem.
  • Před odchodem dítěte z MŠ vyčkejte na své dítě v šatně než si  dohraje, uklidí hračku, rozloučí se s p. učitelkou.

Teplý říjen - studený listopad.

Na Saturnina skučí meluzína.

29. 11. 2020

oblacnosesnezenim

Bude polojasno až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 0 až -4°C.