Seznam věcí do MŠ

• Přezůvky na klínku (klasické bačkůrky) – ne na zavazování a suchý zip, ne pantofle, nejlépe takové, které si umí dítě samo nazout.
  • Oblečení do třídy – tričko s krátkým rukávem, tepláčky nebo hrací kalhoty s kapsičkou na kapesník, holčičky můžou mít zástěrku s kapsičkou na kapesník a sukýnku s kapsičkou
  • Oblečení na ven (podle sezóny takové, aby nevadilo případné ušpinění) - tepláková souprava, tenisky takové, aby si je dítě samo obulo.
  • Vhodná obuv a pláštěnka pro deštivé nebo blátivé počasí
  • Pyžamo – přinést vždy v pondělí (musí být podepsané)
  • V zimě a v chladném počasí: rukavice (ne prstové), jelení lůj
  • Náhradní prádlo (po jednom kusu) - ponožky, kalhotky x slipy, tričko, tepláky
  • Hygienické potřeby – kapesníčky – 4 balení papírových kapesníků (v krabičce) – přinést 2 balení v září a 2 balení v lednu, nebo rovnou 4 balení v září.
Vše musí být podepsané!

Snažíme se předcházet případným slzičkám, když si s kamarádem pomíchají oblečení. Za čas se děti naučí své věci poznávat, ale začátky jsou i pro ně těžké. Stačí napsat iniciály jména a vždy po vyprání zkontrolovat, zda je oblečení stále podepsané. Děkujeme.

Děkujeme, že dětem nedáváte do MŠ řetízky na krk, žvýkačky, velké hračky a kontrolujete, zda děti do MŠ nenosí nebezpečné předměty (ostré věci, léky, zápalky apod.).

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Když dubnový vítr do stodoly fučí, po žních díru nenajde.

dnes, sobota 27. 4. 2024
úterý 30. 4. slabý déšť 16/10 °C