Seznam věcí do MŠ

• Přezůvky na klínku – ne na zavazování, ne pantofle, nejlépe takové, které si umí dítě samo nazout.
  • Oblečení do třídy – tričko s krátkým rukávem , tepláčky nebo hrací kalhoty s kapsičkou na kapesník,  holčičky může tričko s krátkým,  zástěrka s kapsičkou  na kapesník
  • Oblečení na ven – podle sezóny takové, aby nevadilo případné ušpinění (tepláková souprava,tenisky )
  • Vhodná obuv  a pláštěnka – pro deštivé nebo blátivé počasí
  • Pyžamo – pokud bude dítě po obědě spát ( podepsané  )
  • Hygienické potřeby – kapesníčky-   balení papírových kapesníků 1x za 3 měsíce (látkové z hygienických důvodů nepoužíváme – vybíráme v září, prosinci a v březnu)
  • V zimě a v chladném počasí: rukavice, jelení lůj
  • Náhradní prádlo, po jednom kusu (ponožky, kalhotky, slipy, tričko , punčocháče, legíny )
Vše podepsat!

Snažíme se předcházet případným slzičkám, když si s kamarádem pomíchají oblečení. Za čas se děti naučí své věci poznávat, ale začátky jsou i pro ně těžké. Stačí napsat iniciály jména a vždy po vyprání zkontrolovat, zda je oblečení stále podepsané. Děkujeme.

Děkujeme, že dětem nedáváte do MŠ hračky, řetízky na krk, žvýkačky a kontrolujete,  zda děti do MŠ nenosí nebezpečné předměty (ostré věci, léky, zápalky apod.).

Červenec nese parna, krupobití a medovice, jestli hojný na bouřky a vichřice.

Kolik dní před svatým Jiřím se vrba rozzelení, tolik dní před svatou Annou začnou žně.

26. 7. 2021

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 18 až 14°C.